Bár ez világszerte már jól működik, Magyarországon egyelőre azok az újszülöttek, akik élettel össze nem egyeztethető rendellenességgel születnek, szervezett formában nem kapnak palliatív (hospice) ellátást. E …
Bár ez világszerte már jól működik, Magyarországon egyelőre azok az újszülöttek, akik élettel össze nem egyeztethető rendellenességgel születnek, szervezett formában nem kapnak palliatív (hospice) ellátást. E helyzeten kíván változtatni az egészségügyi szakmai vezetőkből álló munkacsoport, mely a Tábitha Házban tartotta első megbeszélését, a Tábitha orvos-igazgatója, Dr. Benyó Gáborkezdeményezésére.
Főorvosunk a frissen létrehozott Hospice-Palliatív Szakmai Kollégiumi Tagozat vezetőjeként, valamint a gyermekhospice-munka elkötelezett gyakorlójaként szeretne tenni azért, hogy intézményes formában, szakmailag összefogottan elindulhasson hazánkban az ún. neonatológiai (újszülöttekkel fogalkozó) palliatív ellátás. Megkeresését nyitottan és lelkesen fogadták a szakemberek, s így megtörtént az első, a helyzetet és a feladatokat felmérő szakmai egyeztetés a törökbálinti Tábitha Házban.
Jelen volt Dr. Benyó Gábor, házigazdaként is; Dr. Szabó Miklós, a neonatológiai (újszülött-ellátási) szakmai tagozat elnöke, az I.sz. Gyermekklinika újszülött intenzív osztályának vezetője; Dr. Nádor Csaba, az Országos Gyógyintézeti Központ osztályvezetője, a Honvéd Kórház koraszülött intenzív centrumának főorvosa; Dr. Bognár Márta, a Magyar Egészségügyi Szakdolgozói Kamara (MESZK) gyermekgondozói tagozatának vezetője; Dr. Feith Helga Judit, a Semmelweis Egyetem Egészségtudományi Kar docense.
Köszönjük, és szurkolunk azért, hogy a gyógyíthatalan betegséggel világra érkező újszülöttek és családjaik számára is mindig legyen segítség!